Biuro TomTom Poznań

Jednym z ciekawszych projektów realizowanych przez firmę Polflor jest biuro firmy Tomtom w Poznaniu. Jest to placówka skupiająca się na działaniach badawczo-rozwojowych w sektorze motoryzacyjnym oraz koncepcji smartcity. Przestrzeń biurowa, zaprojektowana głównie z myślą o pracy informatyków i programistów, została stworzona tak, aby była harmonijna i sprzyjała spokojnej pracy. Projekt wnętrza, opracowany przez architektkę Magdalenę Bilczewską, zawiera meble dostarczone przez Furniko oraz wykładziny z asortymentu Polflor – w tym płytki dywanowe Diversity i panele winylowe Expona.

Wykładzina Diversity w prostym szarym kolorze (830) harmonizuje z kolorystyką ścian, paneli akustycznych oraz mebli, zarówno w salach spotkań, jak i przestrzeni typu open space.

Panele winylowe Expona w wzorze Salvaged Wood, z unikatowym designem (przetarcia w odcieniu błękitu), skutecznie wyznaczają różne strefy – komunikacyjną, recepcyjną oraz kantynę.

W przestrzeniach wspólnych zastosowano wiele udogodnień, takich jak mniejsze stoły i meble konferencyjne, a także kabiny telefoniczne wspierające pracę zespołową.

Jednym z atrakcyjnych elementów jest zielona ściana w kantynie oraz obecność licznych roślin w całym biurze, co nadaje wnętrzu modny i przyjazny charakter.

Dodatkowym atutem jest lokalizacja biura w budynku Za Bramką, umożliwiająca cieszenie się widokami na atrium biurowca oraz malownicze zakątki Starego Miasta.

Scroll to Top