Wykładziny do szpitali i służby zdrowia

Wykładziny medyczne muszą spełniać wysokie wymagania dotyczące między innymi higieny, zapobiegania bakteriom oraz wytrzymałości. Istnieje nawet rozporządzenie ministra zdrowia, które określa wymagania, jakie powinno spełniać tego typu pokrycie. Koniecznie sprawdź zatem najważniejsze informacje na temat naszych podłóg i dołącz do grona naszych klientów.

Czym charakteryzują się wykładziny do szpitali?

Wykładziny do gabinetów lekarskich muszą być wykonane z trwałych materiałów o gładkich powierzchniach (na przykład PCV). Jednocześnie wspomniane powierzchnie powinny być gładkie, zmywalne, nienasiąkliwe i odporne na działanie środków myjąco-dezynfekujących. Tylko wtedy bowiem możliwe jest zachowanie najwyższego poziomu higieny oraz bezpieczeństwa.

Kluczowe są również właściwości antystatyczne tego typu pokryć. Trzeba bowiem pamiętać, że w związku z wykorzystaniem sprzętu medycznego istotna jest jego ochrona oraz prawidłowe działanie. Ewentualne awarie mogą przecież spowodować zagrożenie dla życia pacjentów. Nieelektrostatyczna podłoga w żadnym wypadku nie może mieć więc zastosowania w takich miejscach. Wykładziny do szpitali powinny także nawiązywać swoją estetyką do charakteru pomieszczeń medycznych. Ich design wbrew pozorom także może mieć wpływ na zaufanie pacjentów do opieki medycznej. 

Wykładziny medyczne — dlaczego nasza oferta?

Wykładziny do gabinetów lekarskich z naszej oferty to podłogi, którym warto zaufać, gdyż stawiamy na wyłącznie sprawdzonych w branży producentów. Masz więc pewność ich zgodności z rozporządzeniem oraz najwyższej jakości wykonania. Pamiętaj także, że pokrycia podłóg dostępne są u nas w ogromnej liczbie wariantów. Tym samym możliwe jest wyselekcjonowanie idealnego rozwiązania do przychodni, szpitala lub poradni, którą zarządzasz. W każdej chwili można również skorzystać z profesjonalnego wsparcia naszych specjalistów. Serdecznie zapraszamy do kontaktowania się z nami w przypadku jakichkolwiek pytań oraz do składania zamówień. 

Wybrane produkty

Scroll to Top